Free songs
Domů / Tipy & rady / Využijte výhod rodinného cestovního pojištění. Vyplatí se!
Využijte výhod rodinného cestovního pojištění. Vyplatí se!

Využijte výhod rodinného cestovního pojištění. Vyplatí se!

Pokud cestujete do zahraničí s rodinou, měli byste si uvědomit možná rizika, která jsou s tím spojena. Naštěstí se můžete jejich následkům vyvarovat díky komplexnímu cestovnímu pojištění a nechat se inspirovat k dalším pojišťovacím variantám, které vás mohou ochránit od těch nejčastějších problémů na cestách. Možná nezamezíte úrazům a nehodám, ale rozhodně ušetříte za jejich následky.

Začněte volbou základního cestovního pojištění

Pro začátek je důležité si uvědomit, že vám v zahraničí klasické zdravotní pojištění s modrou kartičkou pojištěnce poslouží v nejlepším případě jen k akutnímu ošetření. Proč to nesmíte udělat? Čtěte zde. Rozhodně však už nezodpovídá za výdaje, které jsou s takovou léčbou spojené. Cestovní pojištění do zahraničí je proto nezbytné pro každý výjezd za hranice, a to třeba i při jednodenním výletě. Další důležitou otázkou jsou pojistné limity, které v základní formě postačí skutečně jen na nejběžnější lékařské úkony. V případě vážnějšího úrazu nemusí na proplacení výloh stačit. Ideální je výše 5 000 000 Kč.

Připojištění nabízí jistotu v podobě kompletní ochrany

Ne všechny události jsou však v základním pojištění obsaženy. Pro pokrytí úrazových škod potřebujete úrazové připojištění a v případě, že při nehodě způsobíte škody nebo zranění třetí osobě, neobejdete se bez pojištění odpovědnosti. Jestliže máte navíc v úmyslu věnovat se rizikovým sportům, mezi které spadají adrenalinové aktivity, ale třeba i obyčejné sáňkování, v každém případě si projděte tabulky nabízených připojištění a zjistěte, zda vámi zamýšlená aktivita není v seznamu některého z nich. Rodinné cestovní pojištění většinou obsahuje již pojištění odpovědnosti, ale pro adrenalinové aktivity vás již bez připojištění nechrání.

Sjednejte si ho online a ušetřete!

Není nic snazšího, než navštívit webové stránky pojišťovny a projít si důkladně všechny obsažené informace o obsahu základního pojištění i případného připojištění. Pro on line cestovní pojištění stačí vyplnit předepsané tabulky a spočítat si nejvhodnější variaci pojištění, které můžete přes webové stránky uzavřít i ve stejný den, kdy se chystáte vycestovat do zahraničí. Navíc můžete touto formou získat i zajímavé slevy.