Free songs
Domů / Ostatní / Co jsou minerály, jak vznikají a fungují?
Co jsou minerály, jak vznikají a fungují?

Co jsou minerály, jak vznikají a fungují?

Většina minerálů na Zemi vzniká, když magma vystoupí z hlubin planety na povrch a následně se ochladí. Krystaly se tvoří z chemických prvků přítomných v tekuté hornině, podobně jako se déšť v chladu mění na sněhové částečky.

V průběhu času se struktura některých minerálů aktivuje pod vysokým tlakem nebo teplotami a v procesu vznikají nové druhy minerálů. Dosud bylo objeveno více, než 3 500 různých minerálů.

Většina z nich se spojí a vytvoří horniny, např. křemen, živec a slída nalezená v žule. Ty nejvzácnější a nejkrásnější jsou základem pro tvorbu šperků. I z toho důvodu se vám snažíme přiblížit přírodu a představit vám kameny, které s ní úzce korespondují.

Kameny jsou alternativní metodou

Pokud jste zapojeni do světa alternativní medicíny, pravděpodobně jste o „krystalech“ již slyšeli. Zejména o minerálech (obvykle křemen) nebo zkamenělé pryskyřici. O těchto kamenech kolují fakta o příznivých zdravotních vlastnostech.

Mezi drahé kameny pak můžeme zařadit např. diamant, modrý safír, rubín a smaragd. Nicméně skvělou a levnější volbou jsou také polodrahokamy, které jsou od dražších variant pouhým okem k nerozeznání – opál, topaz, peridot, granát, rhodalit, atp.

Jak funguje jejich síla?

Předpokládá se, že držení krystalů v ruce nebo jejich umístění na tělo podporuje fyzické, emocionální a duchovní uzdravení.

Krystaly to činí tak, že pozitivně interagují s energetickým polem vašeho těla neboli čakrou. Zatímco některé krystaly údajně zmírňují stres, jiné zase zlepšují koncentraci nebo kreativitu. Nakonec o nich lze konstatovat, že jejich síla spočívá také ve „vkusu pozorovatele“.

Při držení nebo umístění krystalů mohou lidé cítit zvláštní pocity, jako je mravenčení, teplo a vibrace. Uvedené efekty jsou do značné míry rovněž výsledkem sugesce.

Pokud lidé věří, že se díky léčbě budou cítit lépe a mnozí z nich se tak po léčbě i cítí, pak jsou kameny právem řazeny do nedílné terapeutické součásti, ať již drží v ruce diamant nebo cokoliv jiného, třeba ametyst.

Navštivte náš e-shop https://www.magieprirody.cz/ a vyberte si ten svůj krystal.