Free songs
Domů / Ostatní / Konvekční vytápění není efektivní ani zdravé, zvolte raději infračervené topné panely
Konvekční vytápění není efektivní ani zdravé, zvolte raději infračervené topné panely

Konvekční vytápění není efektivní ani zdravé, zvolte raději infračervené topné panely

Cítíte, jak se do vašeho interiéru vkrádá nepříjemný mráz? Každý je rád, když si můžete zatopit a udělat si doma příjemné klima. Většina lidí používá konvekční způsoby vytápění. Zdají se být ideální, ale nejsou. Čím jsou špatné? Především tím, že ohřívají pouze vzduch, který následně ohřeje vás. Toto vytápění také víří prach, což není vhodné pro alergiky a teplo se snadno vyvětrá pryč. Také jde o nerovnoměrné vytápění, zatímco u stropu je teplíčko, na nohy je vám často zima. Další nevýhodou je vysoušení vzduchu, snadno vzniká suchý vzduch, který není příjemný na dýchání. Existuje snad lepší způsob vytápění? Ano, infračervené topné panely.

V čem jsou infračervené topné panely lepší?

Infračervené paprsky jsou tím nejpřirozenějším a nejzdravějším teplem. Tvoří 50% slunečních paprsků a neobsahují žádné nebezpečné záření. Vyzařuje je dokonce i oheň z krbu. Aby bylo možné pochopit výhody tohoto vytápění, je třeba znát jeho princip. Během tohoto vytápění se neohřívá vzduch, ale topné panely zahřívají všechny předměty v místnosti, od stěn až po nábytek. Výsledek je takový, že teplo nesálá z jednoho místa, ale ze všech stran najednou. Dočkáte se příjemného rovnoměrného tepla. Nevíří se vzduch a teplo zůstane i po krátkém vyvětrání. Pocitová teplota je u tohoto způsobu vytápění ještě o 2-3°C vyšší. Toto vytápění vám umožní lépe se ohřát a ušetřit u toho za energie. Tato topidla vyrábí více výrobců, ale to neznamená, že jsou všechna stejná. Měli byste vsadit na kvalitu a účinnost, tu vám zajistí infrazářiče Heat4All, které jsou rakouské výroby a jejich účinnost je 99,9%.

Většina druhů topení má nevzhledný tvar a okamžitě ho v místnosti poznáte, u infračervených panelů Heat4All je to však jiné. V místnosti si jich jen tak nevšimnete, protože se nabízí v mnoha úchvatných podobách. Jednou z nejkrásnějších jsou obrazy, můžete si vybrat z mnoha vzorů topných obrazů. Půjde o dekoraci, která vám bude vyhřívat interiér. Panely mohou mít také podobu zrcadla, to se hodí třeba v koupelně, také může jít o stropní panely, které vypadají jako osvětlení. Inspirujte se nabídkou na Elimstore.eu.