Free songs
Domů / Tipy & rady / Elektronický přístup do objektu je výhodnější než klíče
Elektronický přístup do objektu je výhodnější než klíče

Elektronický přístup do objektu je výhodnější než klíče

Vstup do firemní budovy by měl být dostatečně zajištěn proti vstupu neoprávněných osob, a to nejen z důvodu ochrany majetku, ale také kvůli bezpečnosti zaměstnanců. Proto se stále více společností přiklání k elektronickému přístupovému systému, který je v mnoha ohledech lepší než klasický klíč.

Klíče jsou nepraktické

Proč byste neměli pro vstup do budovy používat klíče? Hovoří proti nim už jen fakt, že je lze velmi snadno duplikovat. Do firemních prostor se tak může dostat takřka kdokoliv.

Další nevýhodou klíče je riziko jeho ztráty. Pokud k něčemu takovému dojde, musí se vyměnit zámek a vytvořit duplikáty pro všechny osoby, které mají do budovy přístup. Taková situace může s ohledem na větší počet zaměstnanců nastat i několikrát do roka. V případě ztráty čipu se čip jednoduše zablokuje v systému a zaměstnanec dostane nový.

Přístupový systém zároveň umožňuje otevírání mobilem. Aplikace běžící na pozadí chytrého telefonu zajišťuje komunikaci se čtečkou a nabízí několik možností identifikace. Můžete ji nastavit tak, aby k předání unikátního identifikátoru došlo po rozsvícení displeje, ale také až po autorizaci PIN kódem.

Bezpečnost je prioritou

Elektronický přístupový systém využívá bezkontaktní karty, které obsahují informace o držiteli. Díky tomu lze získat naprostý přehled nad pohybem osob v objektu. Karty není možné duplikovat, takže se do budovy dostanou pouze oprávněné osoby. Kontrola vstupu již nemůže být jednodušší.

S hlediska bezpečnosti je přístupový systém výhodný i díky možnosti integrace s kamerovým systémem.

Přehled o docházce zaměstnanců

Rozhodnete-li se pro zavedení elektronického přístupu do firemního areálu, zvažte možnost napojení na docházkový systém. Čipová karta poslouží nejen jako elektronický klíč, ale také jako nástroj pro evidenci informací, které následně využijete při zpracování mezd.

Integrace s dalšími systémy

Jak jsme již uvedli výše, elektronický přístupový systém je možné propojit s dalšími aplikacemi a systémy. Konkrétně s docházkovým systémem, lokalizačním systémem, bezpečnostním systémem, systémem pro parkoviště, výdejovými automaty, stravovacím systémem apod.

Přikloníte-li se ke komplexnímu řešení, dosáhnete výrazného zvýšení efektivity firemních procesů, časové, a v konečném důsledku i finanční úspory.

Jednoduchá obsluha

Ovládání elektronického přístupového systému je velmi snadné. Obsluha probíhá prostřednictvím intuitivní aplikace v počítači, případně přes chytrý telefon čin tablet. Velmi rychle lze přidat nové uživatele, zablokovat/aktivovat čipy, měnit informace uživatelích apod.