Free songs
Domů / Ostatní / Jak žít bez peněz?
Jak žít bez peněz?

Jak žít bez peněz?

Peníze sice také nejsou všechno, ale pokud bychom měli na výběr, zda je chceme nebo nechceme mít, rozhodně by je zřejmě všichni mít chtěli. A protože mezi takové patříte jistě i vy, není třeba se moc rozepisovat o tom, proč lidé tyto papírky či kovová kolečka chtívají. To je přece nad slunce jasné každému, kdo ví, jak dnešní společnost funguje.

Jenže bohužel nejednou na výběr nemíváme. Sice bychom peníze vlastnit chtěli, a to pochopitelně v co největším množství, jenže toto přání se ne a ne vyplnit. Ať děláme, co děláme, ne, a ne přijít k tolika penězům, kolik bychom jich mít chtěli. A nejen že jich tak vesměs nemíváme tolik, že bychom je už ani nezvládli utratit, ale často tyto nestačí ani na holé živobytí.

A jak si je má opatřit ten, kdo si je v určité etapě svého života nedokáže v dostatečném množství vydělat, ten, koho překvapil výpadek příjmů, vysoké výdaje a podobně? Někdo takový si musí to, co mu chybí, zákonitě půjčit, nechce-li strádat.

A kdo člověku v nesnázích pomůže, aby tento netrpěl nedostatkem? Na koho se má zájemce o půjčku obrátit, když už ví nebo alespoň tuší, že kvůli svým (ne)kvalitám neuspěje dejme tomu v bance sešněrované jejími přísnými pravidly, jež je třeba splnit, jimž se nedá vyhnout?

Někdo takový, aby se trmácel od banky k bance a všude slyšel jen zamítavou reakci na jeho žádosti. Anebo se tento může rozhodnout správně a díky tomu vědět: „Dostanu hypotéku.“ Čímž mám na mysli nebankovní hypotéku, u níž se půjčují třeba i nemalé peníze proti zástavě nemovitosti.

Tady zastaví žadatel nějakou nemovitost, dokonce i na družstevní byt hypotéka tohoto druhu poskytnuta být může, a má v případě prokázání alespoň nejnižší možné schopnosti splácet své jisté.

A jak získat hypotéku od nebankovní společnosti, jež je často i jedinou nadějí na zvládnutí dočasných obtíží? Na tom není nic těžkého. Jak se můžete přesvědčit více než snadno i vy sami.