Free songs
Domů / Zajímavosti / Podle čeho vybrat dřevěnou podlahu?
Podle čeho vybrat dřevěnou podlahu?

Podle čeho vybrat dřevěnou podlahu?

Rozhodli jste se pro výměnu stávající podlahové krytiny a přemýšlíte nad tím, jaký druh materiálu zvolit? Inspirací vám může být společnost FLOOR EXPERTS, která nabízí podlahy z různých druhů materiálů. Klikněte zde a prohlédněte si jejich nabídku. V současné době si stále větší oblibu získávají podlahy dřevěné. Proč? Protože nabízejí celou řadu výhody.

Výhody dřevěné podlahy

Dřevěná podlaha je vhodná jako do panelového bytu, tak i do rodinného domu. Lze ji umístit do malého i velkého prostoru. Vybrat si můžete z několika různých provedení. Mezi nejčastější patří podlaha vyrobená z klasických prken, parket či mozaiky. Záleží jen to tom, čemu dáte přednost. Lidé si je vybírají také proto, že se jedná o materiál přírodního původu, ekologický a obnovitelný a nabízející dokonalý design. Je to dobrá volba pro místa, kde žijí lidé trpící jakýmkoli druhem alergie, neboť dřevěná podlaha nezadržuje prach. Velkou výhodou jsou i dobré vlastnosti tepelně-izolační, dlouhá životnost a možnost renovace. Také pohyb po dřevěné podlaze je příjemný. Hospodyňky samozřejmě uvítají vemi snadnou údržbu. Nezanedbatelnou předností je i výběr celé řady barevných odstínů a vzorů. Chcete-li zjistit více, navštivte stránky floor-experts.cz.

Při výběru se zaměřte na…

Pokud přemýšlíte nad tím, že si do svého domova dřevěnou podlahu pořídíte, mějte na paměti několik důležitých faktů:

Vybírat můžete z různých druhů povrchové úpravy. Nejčastěji se používá olej, vosk či lak. Každý druh má své výhody i nevýhody.

V potaz berte i velikost a osvětlení jednotlivých místností. Pokud bude podlaha v místnosti světlejší a větších rozměrů, můžete volit odstíny dřeva tmavšího. Malé a tmavší místnosti opticky zvětší a rozsvítí podlahy světlejší.

Každé dřevo je jinak tvrdé. V místech, kde je provoz četnější, je vhodnou volbou dřevo tvrdší. Do míst s menší zátěží můžete umístit podlahu ze dřeva měkčího.