Free songs
Domů / Ostatní / Jaké výhody získáte s ADSL internetem oproti DSL?
Jaké výhody získáte s ADSL internetem oproti DSL?

Jaké výhody získáte s ADSL internetem oproti DSL?

Rozumíte internetu? Většina lidí jen ví, že ho potřebuje a je ráda, když se k němu může připojit. Podrobnější problematika jde však často mimo ně. Dnes je pro většinu lidí důležitý internet, na který se mohou spolehnout a který jim zajistí spolehlivé připojení. Víte, jaký internet vybrat a podle čeho se při výběru řídit? Někteří si zvolí mobilní internet a následně toho litují, jde o ideální internet na cesty a také pro místa, kde není možné pevné připojení.

Zvolte internet kabelem

Pokud máte možnost, vždy si vybírejte internet přes kabel, neboli DSL internet. Jde o internet, který je veden přes telefonní linky. Telefonní linka končí v routeru, ten následně vysílá Wi-Fi signál a celá vaše domácnost nebo třeba kancelář se k němu může připojit. Nejlepší je tento internet proto, že je velmi stabilní, neovlivní ho žádné počasí a máte zde neomezená data, na rozdíl od mobilního internetu, kde jste daty většinou omezení. Nejoblíbenější formou DSL internetu je adsl internet, jedná se o asymetrické připojení, které je charakteristické tím, že je u něj rychlost stahovaných dat vyšší než rychlost odesílaných dat. Toto připojení vyhovuje většině uživatelů, a proto je také nejrozšířenější. Další variantou je VDSL internet, jedná se o technologicky vyspělejší řešení, které je vhodné pro ty uživatele, kteří potřebují i streamovat data vysokou rychlostí.

Pro internet je vždy potřeba vybrat nějakého poskytovatele. Někteří si naivně myslí, že jsou všichni poskytovatelé stejní nebo že jsou mezi nimi jen malé rozdíly. Skutečnost je však taková, že jsou mezi nimi velké rozdíly. Menší lokální poskytovatelé většinou cílí na osobní přístup, rychlý servis a rychlé řešení problémů. Větší poskytovatelé vám zase mohou nabídnout více možností, více zajímavých tarifů a často je kombinovat s dalšími službami. Nejoblíbenější je o2 internet a to nejen kvůli svému pokrytí, ale i kvůli ceně a množství výhodných tarifů.