Free songs
Domů / Ostatní / Kam investovat milion? Máme pro vás tři tipy
Kam investovat milion? Máme pro vás tři tipy

Kam investovat milion? Máme pro vás tři tipy

Milion je dost vysoká částka na to, aby vám mohla vynést zajímavý profit. V tomto článku vám proto přinášíme tři tipy, jak vaše peníze ještě více rozmnožit.

Inflace roste a budoucnost je nejistá. Spousta lidí se proto s nadějí obrací k investování. Jaké jsou tedy možnosti? Kam investovat milion nebo ještě větší obnos peněz? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Investujte do zlata

Zlato je dlouhodobě považováno jako nejlepší investice. Jedná se o skvělou investiční příležitost, především pokud chcete mít téměř jistý zisk nebo minimálně pokrytou inflaci. Zlato totiž dlouhodobě roste. A nevypadá to, že by se na tom mělo cokoliv změnit. Největší ekonomiky světa mají svoje měny podepřeny adekvátním množstvím tohoto drahého kovu, a navíc se používal (a mnohdy stále používá) jako platidlo nezávislé na měně napříč historií. Chcete-li tedy dobře a bezpečně zhodnotit vaše peníze, pak je zlato skvělou možností.

Investujte do dluhopisů

Jestliže si lámete hlavu nad tím, kam investovat milion, pak pro vás máme další tip. Investujte milion korun do dluhopisů. Abyste ale našli takový, který vám nabídne dostatečné zhodnocení, budete se muset opravdu snažit. Tedy pokud nepatříte mezi movité klienty bankovních společností, které vám mohou nabídnout bezpečné dluhopisy s výnosem vyšším než 10 %. Na volném trhu se pak můžete relativně běžně setkat s úrokem 5 – 8 procent, taktéž téměř bez rizika. Stačí si jen vybrat takovou společnost, u které budete mít jistotu, že vám vaše peníze opravdu vráti. Například Premiot Group.

Investujte do kryptoměn

Kryptoměny mohou být také dobrým způsobem, kam investovat 1000000 Kč. Výnos přitom můžete získat téměř bez rizika. A to především pokud budete pravidelně nakupovat a prodávat na základě tržní ceny. Tímto způsobem můžete svoje peníze během jednoho roku i ztrojnásobit. Ceny kryptoměn jsou totiž turbulentní a závisí na celé řadě faktorů. Než se tedy do tohoto trhu vrhnete, věnujte alespoň nějaký čas vzdělávání. Stejně jako můžete peníze snadno získat, tak je můžete rychle ztratit. V tom tkví krása i riziko kryptoměn.