Free songs
Domů / Ostatní / Moderní úklidová technika
Moderní úklidová technika

Moderní úklidová technika

K obrovské plejádě nejrůznější úklidové techniky lze přiřadit také multikáry a scrubmastery. Rozdíl mezi nimi je dán především pohonem, neboť multikáry mají benzínový motor a scrubmastery jsou poháněny baterií. Proto jsou multikáry používány ve venkovním prostředí a scrubmastery naopak uvnitř, jelikož neznečišťují prostředí žádnými splodinami.

Původ multikár

Výrobcem těchto malých lehkých a multifunkčních vozidel je německá firma Multicar, která má s jejich výrobou již více než 80-ti leté zkušenosti. Multicary, či po česku multikáry, si získaly popularitu po celém světě. Jejich výhradním dovozcem do České republiky je společnost Unikont Group. V současné době firma Multicar vyrábí tři typové řady:

  • Multicar M27 Compact – tento typ umožňuje připevnění transportéru a nosičů nejrůznějších nástaveb
  • Multicar M31 – jedná se o kompaktní nosič transportérů a nástaveb
  • Multicar M29 – jde o úzkorozchodný nosič nástaveb a transportérů

Proč jsou multikáry tak oblíbené?

Tato malá užitková vozidla se mohou používat prakticky po celý rok. Slouží především komunálním službám měst a obcí, které je díky více než stovce různých nástavců vyráběných v několika zemích, mohou používat k nejrůznějším účelům. Multikáry slouží k venkovnímu úklidu měst a obcí, ke svozu odpadků a jiného materiálu, v létě k zavlažování městské zeleně, v zimě k úklidu sněhu pomocí radlice.

Vnitřní úklidová technika

Vedle různých mycích stojů či vysavačů se k úklidu a čištění podlah ve velkých vnitřních prostorách používají také scrubmastery. Výhodou těchto moderních úklidových strojů je napájení baterií. Díky tomuto ekologickému zdroji není vnitřní prostředí znečišťováno žádnými splodinami. Baterie se jednoduše dobíjejí ze standardních elektrických zásuvek. K úklidu menších ploch je určen typ B12, který disponuje diskovým kartáčem a vystupující hlavou. Díky tomu lze vyčistit i místa, která jsou pro ostatní scrubmastery obtížná.