Free songs
Domů / Bydlení / Proč si k domu pořídit betonový plot?
Proč si k domu pořídit betonový plot?

Proč si k domu pořídit betonový plot?

Betonový plot nemusí být pouze u průmyslových areálů, můžeme jej využít i u soukromých obydlí.

Betonový plot to nejsou pouze fádní desky z betonu. Současný trh nabízí celou škálu zajímavého vzorování.

Výhody betonových plotů

Betonové ploty nabízejí svým majitelům celou řadu výhod. Pojďme si nyní některé z nich přiblížit.

Dlouhá životnost a bytelnost – Díky těmto vlastnostem můžete plot použít prakticky na oplocení čehokoli. Nemusí být pouze u vašeho domu, ale můžete jej využít třeba i na oplocení vzdálenějších pozemků.

Tlumí zvuky a snižuje hlučnost z okolního prostředí – Tyto vlastnosti přinášejí soukromí pro váš nerušený a klidný odpočinek.

Ochrání vás před zvídavými sousedy – Díky tomu, že přes plot není vidět, se stává důležitým prvkem, který ochrání vaše soukromí.

Nabízí ideální vlastnosti – Patří mezi ně především kvalita, pevnost, dlouhá životnost, snadná a rychlá montáž, snadná údržba (není třeba jej natírat, očistíte jej pouze vodou), vysoká stabilita (ideální při větrném počasí, neohrozí jej ani výkyvy počasí), vysoká bezpečnost.

Jak vybrat ten pravý

Vzhledem k tomu, že plot si pořizujeme na delší dobu, je potřeba při jeho výběru brát v potaz hned několik aspektů:

 

Druh oplocovaného pozemku – Zálež na tom, jaký prostor bude plot ohrazovat. Jiný typ plotu volíme v případě, že bude chránit naše soukromý okolo rodinného sídla a jiný zvolíme pro případ oplocení průmyslové oblasti či pastviny.

 

Vzhled plotu – Ten by měl být v souladu nejen se vzhledem stavby, kde často bývá výrazným prvkem, ale i okolí, v němž bude umístěn.

Základním prvkem jsou betonové desky. Na výběr jsou s desky s různými ozdobnými prvky či desky hladké.

 

Možnosti výběru – V nabídce jsou standardně čtyři výšky v rozmezí jednoho až 2,5 metru. Vrchní panely mohou být zaoblené či s rovnou plochou. Na výběr je i několik různých barev a vzorů.