Free songs
Domů / Tipy & rady / Sponzorství nebo crowdfunding jako způsoby, jak vydělat na aplikaci
Sponzorství nebo crowdfunding jako způsoby, jak vydělat na aplikaci

Sponzorství nebo crowdfunding jako způsoby, jak vydělat na aplikaci

Mobilní aplikace může být jedním ze zdrojů vašeho příjmu. Stačí, aby vám ji ve společnosti APPKEE vytvořili a následující výdělky už můžou putovat do vaší kapsy. Je pravdou, že způsobů, jak můžete vydělávat na mobilní aplikaci je celá řada. Samozřejmě můžete aplikaci zpoplatnit a lidé za ni budou platit už ve chvíli, kdy si ji koupí, ale taky můžete zvolit jinou z takzvaných monetizačních strategií. Nabízí se kupříkladu sponzorství nebo crowdfunding.

Sponzorství jako jeden ze způsobů, jak vydělat na mobilní aplikaci

Když se řekne “vydělávat na mobilní aplikaci”, jistě vás napadnou především reklamy, respektive nabízet svou mobilní aplikaci jako plochu pro reklamu. To bývá také nejčastější volba majitelů mobilních aplikací. Ale je pravdou, že existuje celá řada dalších možností, jak vydělat na vlastní mobilní aplikaci.

Jednou z možností je kupříkladu sponzorství. Stačí si najít silného partnera, který s vlastní oblastí podnikání bude úzce souviset s tou vaší. Když z něj uděláte hlavního sponzora, budete mít příjem jistý.

Crowdfunding také přichází v úvahu

Další možností, jak vydělat na mobilní aplikaci, je takzvaný crowdfunding. Vezměte si příklad třeba z tenisek nebo hodinek, které obvykle zkouší své štěstí na crowdfundingových serverech. Crowdfundingem se rozumí financování od uživatelů samotných, což je skvělá cesta pro ty, kteří si chtějí zachovat jistý odstup od reklam.

Další možnosti, jak zpoplatnit mobilní aplikaci

Jak ale bylo zmíněno, existuje celá řada takzvaných monetizačních strategií. Nabízí se třeba zakomponovat do aplikace platby, které uživatelé využijí v okamžiku, kdy budou chtít jednorázově zaplatit za doplňkové služby či herní vychytávky.

Nebo se nabízí umožnit uživatelům vybrat si – buď mohou mít aplikaci plnou reklam, nebo si mohou koupit takzvanou premium verzi, která bude bez reklam.