Free songs
Domů / Ostatní / Fotopasti pro zvýšení bezpečnosti
Fotopasti pro zvýšení bezpečnosti

Fotopasti pro zvýšení bezpečnosti

Chcete-li si zabezpečit svůj majetek něčím jiným, než je ostrý hlídací pes nebo nákladný kamerový systém, pořiďte si fotopast. Jedná se o malý přístroj velikosti zhruba běžného digitálního fotoaparátu, který je plně automatickým digitálním zařízením. Fotopast je určena pro denní i noční pořizování fotosnímků. Aktivována je je PIR čidlem v okamžiku, kdy zaznamená pohyb člověka, zvířete nebo dopravního prostředku.

Využití fotopastí

Záleží na typu fotopasti a její konstrukci. Rozlišujeme dva základní typy fotopastí, a sice fotopasti určené na ochranu majetku a fotopasti pro myslivce. Základním rozlišovacím znakem je vydávání nepatrného zvukového a světelného signálu při aktivaci. Pokud fotopast při spuštění cvakne nebo slabě zasvítí, určitě by to nevítaný host na vašem pozemku poznal. Buď by jej to odradilo od vloupání, nebo by jej to přimělo ke zničení fotopasti, jejíž fotosnímek by jej mohl usvědčit z nekalého jednání. Naopak fotopasti pro myslivce mohou být v lese či volné přírodě použity ke sledování pohybu zvěře nebo k pořizování unikátních snímků. Cvaknutí nebo záblesk jsou natolik slabé signály, že lesní zvěř ani ptactvo příliš nevyruší.

Další možnosti využití

Fotopasti v současné době používají ve velké míře města a obce, které tyto přístroje instalují na místech s větším výskytem trestné činnosti. Fotosnímek pachatele usvědčí a slouží jako důkazní předmět při vyšetřování. Fotopasti určené pro myslivce se používají při sledování lesní zvěře, nebo si milovníci přírody mohou pořizovat nevšední fotosnímky z volné přírody.

Fungování fotopastí

Fotopast je plně automatické digitální zařízení určené k pořizování statických fotosnímků nejen za denního světla, ale i v noci. Pro noční pořizování snímků má fotopast vestavěn blesk, který ovšem není tak intenzivní jako u běžných fotoaparátů. Vlastní aktivace způsobená pohybem osoby či zvířete je spuštěna PIR čidlem. Pro ochranu majetku jsou vhodné fotopasti, které mají zabudovány tzv. GSM modul. Jeho význam spočívá v přenosu fotosnímků na e-mail nebo mobil, takže majitel může okamžitě reagovat.