Free songs
Domů / Tipy & rady / Horký domov – jak jej zchladit?
Horký domov – jak jej zchladit?

Horký domov – jak jej zchladit?

V horkých a parných dnech také nevíte, jak se svlažit? Používáte větráky, možná máte menší a přenosnou klimatizaci, která by mohla pomoci a trochu vzduch ve vašem bytě či domě ochladit. Nicméně stěny jsou stále horké a skrz okna k vám do bytu svítí teplé slunce, které zvyšuje teplotu v bytě a je v něm celkově nepříjemné horko, dusno a parno. Jde s tím něco udělat? Zajistěte svá okna! S pomoci profesionálních pomůcek vám bude doma příjemně, bez nutnosti investice do klimatizace a dalších zlepšováků. Nemusíte parno a vedro doma snášet.

Venkovní pomocníci

Máme půdní byt, což je v mnoha ohledech skvělé. Dostatek prostoru, nikdo nad námi nebydlí, takže máme vlastně i klid a ticho. Při přestavbě jsme vsadili hlavně na okna, takže během dne máme v bytě spoustu světla. V zimě nebo na jaře to ještě jde, ale v létě je pod střechou neuvěřitelné horko. Často prcháme ven, protože v bytě je hůř, než venku. Otevřít okno není ideální, nahrne se do bytu teplý vzduch, větrák celý prostor jen rozvíří, trochu pomůže, ale neochladí tak, jak člověk potřebuje. Už jsme přemýšleli taky o klimatizaci, ale to je podstatná investice. Kamarád nám poradil lepší možnost“ vypráví Štěpán svůj příběh.

On sám má na domě rolety Mladá Boleslav a nemohl si je vynachválit. Prý s nimi jednoduše manipuluje, když potřebuje tmu, má ji, když potřebuje zastínění, taky to není problém. Rolety se mi pro náš problém nezdály jako úplně ty pravé, takže jsem hledal dál. Nakonec jsem našel venkovní žaluzie Praha. To je přesně věc, kterou jsem celou dobu hledal. S nimi můžete regulovat denní světlo, ovlivňovat teplotu v místnosti. A co je plus, se žaluziemi je možno větrat, takže v bytě už nebylo takové nesnesitelné vedro. Spokojení jsme opravdu všichni – já, manželka i děti“ dodává na závěr Štěpán.