Free songs
Domů / Ostatní / Výroba a opravy jednoúčelových strojů
Výroba a opravy jednoúčelových strojů

Výroba a opravy jednoúčelových strojů

Zlín je proslulý zejména kožedělnou výrobou, ovšem velkou čest mu dělá také strojírenská společnost Konel Zlín. Tato firma se zaměřuje na opravy, generální opravy a modernizace konvenčních obráběcích strojů. Průmyslové podniky nebo jiné firmy tak nemusí vyřazovat své stroje z provozu, pokud jsou již zastaralé nebo poruchové. Místo do šrotu je mohou svěřit zkušeným mechanikům v Konelu Zlín, kteří zjistí příčinu nefunkčnosti, která ve většině případů spočívá v zastaralém a nespolehlivém řídícím systému stroje. Ten vymění za nový a navíc ze strojů odstraňují variátory a převodovky, které nahradí pevným převodem a frekvenčním měničem.

Speciální jednoúčelové stroje

Výrobní linky v automobilovém, potravinářském či dřevozpracujícím průmyslu tvoří jednotlivé speciální jednoúčelové stroje. Při plánování nových linek nebo rekonstrukci stávajících je mnohdy potřeba vyrobit zcela nový jednoúčelový stroj. To je jedna z dalších činností techniků Konelu, kteří v takových případech navrhnout přesně podle požadavků zákazníka nové řešení. Po vzájemném odsouhlasení provede Konel novou konstrukci stroje, který je v dílnách firmy poté vyroben a u zákazníka zprovozněn. Po celou dobu vývoje i výroby jsou veškeré technické detaily neustále konzultovány celým týmem, aby se zajistí optimální řešení.

Dřevoobráběcí stroje

Konel Zlín spolupracuje s mnoha odvětvími od automobilového průmyslu, přes gumárenský či masný průmysl až po vědu a techniku. Partnerem firmy je také dřevozpracující průmysl, a právě dřevoobráběcí stroje jsou typickým příkladem jednoúčelových strojů zapojených v lince na zpracování dřeva. Technici Konelu navrhují a realizují například měření a regulaci pořezové rychlosti linek, zařízení na třídění nařezaného materiálu nebo řízení dopravníků nebo odkorňovacích linek, nakulování klád atd. Provádějí také servis dřevoobráběcích strojů, instalaci liniových laserů a další techniky.