Free songs
Domů / Pojistky / Majetkové pojištění neznamená pouze pojištění domu nebo bytu. A znáte pojištění odpovědnosti?
Majetkové pojištění neznamená pouze pojištění domu nebo bytu. A znáte pojištění odpovědnosti?

Majetkové pojištění neznamená pouze pojištění domu nebo bytu. A znáte pojištění odpovědnosti?

Drtivá většina lidí si pod majetkovým pojištěním představí pojištění domu nebo bytu v osobním vlastnictví. To však zdaleka není vše. Pojištění majetku toho může zahrnovat opravdu mnoho. Z pohledu pojištění majetku často pojišťujeme také domácnost, kde mívají lidé cennosti, které mají významnou finanční hodnotu. Ale ani to není vše, co s majetkovým pojištěním souvisí. V tomto článku také nakousneme otázku pojištění odpovědnosti, které je často přehlížené.

Co všechno může majetkové pojištění zahrnovat?

Nejprve se podíváme na zmíněné oblasti, které lze u majetkového pojištění zahrnout do pojistné smlouvy. Je jich celá řada a v dnešní době můžete snadno takovou pojistku sjednat také online. Nejčastěji se zpravidla skloňují přírodní živly, ale také krádeže. Majetkové pojištění právě tyto události kryje asi nejčastěji. Zároveň toto pojištění pokrývá tyto oblasti:

  • Domy a byty v osobním vlastnictví
  • Domácnosti
  • Obytné a kancelářské budovy
  • Nahodilé poškození a odcizení
  • Prodlouženou záruku

Ačkoliv pojištění vlastní nemovitosti a domácnosti je stále nejběžnější, stále více lidí také využívá třeba prodloužené záruky. V dnešní době totiž kupujeme poměrně drahou elektroniku, a tak i tato jistota v podobě pojistky může být v mnoha případech zajímavá.

Získejte další pojištění navíc

Pokud si navíc jednáte některé pojištění majetku, zpravidla lze k této pojistce získat také výhodné balíčky. Ty mohou zahrnovat některé další druhy pojištění. Může se jednat třeba o pojištění odpovědnosti za škodu, o kterém byste určitě také měli něco vědět. Dokáže vás totiž ochránit takzvaně před vlastní hloupostí nebo ale třeba také před nepředvídatelným chováním našich domácích mazlíčků. Existuje mnoho situací, kdy můžeme nechtěně poškodit cizí majetek a může nás to vyjít draho. S pojistkou tohoto typu za nás ale škodu uhradí pojišťovna.