Free songs
Domů / Podnikání / Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli
Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli

Také si říkáte, že pojištění nemá vůbec žádný smysl a že vy si rozhodně nebudete nic pojišťovat? Možná děláte chybu, takže se vám pokusíme vysvětlit výhody, které pojištění nabízí. Co jím všechno získáte?

Abyste za škody nemuseli platit z vlastní kapsy

Nevládnete-li velkými úsporami financí a spíše vyžíváte od výplaty k výplatě, tak se rozhodně oplatí základní ochrana rodiny, a to pojištění odpovědnosti občana. Když někomu způsobíte škodu a máte sjednanou pojistku, pojišťovna ji za vás uhradí. V případě majetku mohou jít škody i do stovek tisíců, takže pojistka se jeví jako rozumné řešení. Totéž ale platí pro ochranu zaměstnanců. I v práci lze udělat škodu. Jen si představte tuto situaci – řídíte služební automobil, který máte i pro osobní používání. Když ho jen trochu ťuknete a vznikne škoda, bude na vás, abyste ji zaplatili. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli kryje i tento případ. Je určitě proto výhodné je mít sjednané.

Jaké jsou výhody pojištění odpovědnosti

S uzavřenou pojistkou odpovědnosti získáte široký rozsah pojistné ochrany, a to navíc s celosvětovou působností, což oceníte zejména při služebních cestách do zahraničí. Varianta Standard vůbec nezkoumá druh vaší pracovní činnosti. Jestliže pravidelně řídíte služební vozidlo, oplatí se mít sjednán tarif pro řidiče v rámci pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou vůči zaměstnavateli. Sami si můžete zvolit výši spoluúčasti, a tím i odstupňovat cenu za měsíční pojistné.

Buďte v práci v bezpečí

Pojištění odpovědnosti chrání zaměstnance, pokud by v pracovně-právním vztahu způsobil škodu svému zaměstnavateli. Patří k tomu základnímu, co by si rozhodně měl člověk nechat pojistit, chce-li žít v klidu a bezpečí s vědomím toho, že když náhodou škodu způsobí, pomůže mu pojišťovna. A pokud si sjednáte i další pojištění u pojišťovny ERGO, získáte slevu a výhodnou cenu.

 

Máte sjednané pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli?