Free songs
Domů / Tipy & rady / Pneumatiky a alu kola vybírejte s rozumem
Pneumatiky a alu kola vybírejte s rozumem

Pneumatiky a alu kola vybírejte s rozumem

Termín povinné výměny letních pneumatik za zimní se nezadržitelně blíží. Pokud máte sjetý vzorek na zimních gumách, je nejvyšší čas pořídit si nové pneumatiky. Na kvalitě pneumatik a především na předepsané hloubce dezénu závisí vaše zdraví a mnohdy i život.

Bezpečnou jízdu na kluzké vozovce, která bývá v zimě zasněžená či zledovatělá vám zajistí pouze zimní pneumatiky se vzorkem odpovídajícím zimním podmínkám.

Jak správně vybrat

Na pneumatikách by se nemělo šetřit, ovšem zároveň platí, že některé levné pneumatiky by neměly být kvalitní. Při rozhodování o potřebě pneumatik rozhoduje řada faktorů, mezi nimi také četnost ježdění. Pokud během zimy člověk moc často nejezdí a autem vyjede z garáže jen za nákupy či na kontrolu chalupy, nemusí kupovat ty nejdražší gumy. Mnohé levné pneumatiky jsou natolik kvalitní, že splní svůj účel.

Čím se řídit

Před samotným nákupem je nutné si zjistit údaje o pneumatikách ve velkém technickém průkazu a především se řídit zde uvedenými rozměry. Pokud se jedná o letní a zimní pneumatiky, je podle odborníků vždy lepší používat v příslušném období správné gumy a nešetřit pořizováním například pneumatik universálních. Jejich jedinou výhodou snad je fakt, že vás zbaví starostí s hlídáním termínů a samotného přezouvání. Ovšem nikdy vám neposkytnou jistotu bezpečné jízdy. Hlavním důvodem je složení směsi, která je u zimních pneumatik měkčí a v kombinaci se zimním vzorkem dobře přilne i ke kluzkému povrchu vozovky.

Obraťte se na odborníky

Pokud nemáte dostatek zkušeností a potřebujete poradit s výběrem pneumatik, obraťte se na společnost PNEU OK shop. Najdete se pestrý výběr pneumatik všech známých značek a navíc i cenné odborné rady. Eshop má profesionální zázemí a mnohaleté zkušenosti. Zdejší odborníci vám poradí, jaká značka, jaký rozměr a dezén by právě pro vaše auto, ale i pro četnost a charakter ježdění byl optimální.

Vedle pneumatik nabízí eshop i atraktivní alu kola. Alu materiál je zároveň výhodný i z praktických důvodů. Nižší hmotnost totiž vede k úspoře pohonných hmot a především se nemusíte obávat koroze kol.