Free songs
Domů / Ostatní / Stavebnictví od počítače, aneb tři zásadní důvody, proč více angažovat informační technologie
Stavebnictví od počítače, aneb tři zásadní důvody, proč více angažovat informační technologie

Stavebnictví od počítače, aneb tři zásadní důvody, proč více angažovat informační technologie

Pro mnohé může být stále větší důraz na používání moderních informačních technologií až nepříjemný. Jenže v dnešním pokrokovém světě je možnost využívat moderní technologie naprosto zásadní dovedností, bez které bychom se zkrátka neměli šance posouvat dál.

Stavebnictví je přitom právě jedním z oborů, které leč si to mnohdy neumí přiznat, mohou využívat výhod moderních technologií v obrovské míře. A to mezi mnoha důvody například i v tom ohledu, že dnes není problém plány a vize realizovat pomocí trojrozměrných modelů.

Laserové měření se používá už dávno

Ačkoliv skenování celých budov je zase dalším vývojovým stádiem takové služby, tak se s laserovými technologiemi ve stavebnictví potkáváme už dlouhou dobu. Především ve formě malých zařízení nám umožňuje přesně vypočítávat rozměry místností, včetně funkcí pro automatické měření ploch a obsahů. Vedle toho laserové 3D skenování dokáže dokonce přenést do virtuální podoby naprosto přesné rozměry celých budov. Pro obnovení stavebních plánů to tak rozhodně může být jednou z těch vůbec nejlepších technologických vychytávek.

Trojrozměrné prezentační modely

Nechali jste si už někdy dělat kuchyni na míru? Jedná se o jednu ze služeb, kde se s trojrozměrnými prezentačními modely můžeme potkávat doslova na denním pořádku. Jednotlivé kuchyně totiž máme mnohdy možnost vidět v parádní trojrozměrné modeláži přímo v našem prostoru předtím, než půjdou do výroby. Taková digitalizace objektu budov je zcela reálná také v kontextu celé nemovitosti. mohou vám tak pomoci prezentovat i ohromné projekty.

Dokonalé panoramatické fotografie

Z jednoduchých modelů, a především půdorysů nikdy nemáme šanci poznat, v jakém reálném stavu nemovitost je. To může být často problémem pro kvalitní prezentaci, prodej nebo dokonce plánování úprav a přestaveb. Zkrátka dokonalá představa je zásadní pro plánování, investice i pro samotné majitele. Takzvaná stavební pastorizace objektu nám umožňuje prostřednictvím panoramatických fotografií ve vysoké kvalitě s tím, abychom dokázali prezentovat stav nemovitosti takový, jaký opravdu je.