Free songs
Domů / Tipy & rady / Jak na výhodné investování do zlata
Jak na výhodné investování do zlata

Jak na výhodné investování do zlata

Myslet na zadní kolečka a spořit alespoň menší částku je prozíravé. Je několik způsobů, jak výhodně spořit, ovšem kdo chce mít opravdu jistotu, že na své investici neprodělá, ale naopak ji ještě výhodně zhodnotí, investuje své peníze do zlatých nebo stříbrných mincí. Tyto drahé kovy si již po staletí udržují svou hodnotu a u stříbra dokonce odborníci předpokládají strmý nárůst jeho hodnoty.

Proto se stříbro stalo v posledních letech jednou z nejatraktivnějších komodit. Nejobvyklejším druhem nákupu a prodeje těchto dvou drahých kovů jsou mince, pamětní medaile a zlato také v podobě zlatých cihel.

Proč investovat do mincí?

Nákup zlatých nebo stříbrných mincí je opravdovou sázkou na jistotu. Jednak nikdo nepředpokládá, že by zlato a stříbro v nejbližší ani vzdálenější budoucnosti ztratilo svou hodnotu, a jednak u mincí nebo pamětních medailí neplatíte pouze za obsah drahého kovu, ale také za jejich hodnotu uměleckou a sběratelskou. Čím starší, tím cennější a hodnotnější budou. Mince či medaile koupené dnes za pár stokorun, budou mít v budoucnu několikanásobně vyšší cenu.

Sledování cen

Na pravidelné sledování vývoje cen zlata a stříbra má málokdo čas. Ovšem existuje možnost, jak si sledování velmi usnadnit. Stačí využít služeb na portálu auportal.cz, který provozuje stejnojmenná společnost zabývající se prodejem zlatých a stříbrných investičních mincí a slitků. V tomto oboru patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku. Díky této službě vám odpadne starost o vývoj cen zlata, stříbra a produktů z těchto drahých kovů. Pokud budete mít čas a chuť, kliknete si na svém počítači či tabletu na ikonku Hlídací zlatý býk a hned víte, na čem jste.

Mimořádná investiční příležitost

Chcete-li investovat do něčeho skutečně cenného, čemu ještě v budoucnu značně vzroste sběratelská hodnota, tak je to zlatá mince Rajka queenslandská, v originálu VICTORIA’S RIFLEBIRD. Jedná se o mimořádně hodnotnou investiční minci, jejíž zemí původu je Austrálie. Jde o endemický druh, který se vyskytuje pouze na severovýchodě australského státu Queensland. Mimořádnou hodnotu a vzácnost této mince umocňuje také jejich malý počet. Limitovaná edice měla pouze pět tisíc kusů pro celý svět. Ryzost zlaté Rajky queenslandské je 999,9 a můžete ji koupit u společnosti auportal.cz.