Free songs
Domů / Tipy & rady / Jaké zaměstnání je ideální právě pro vás?
Jaké zaměstnání je ideální právě pro vás?

Jaké zaměstnání je ideální právě pro vás?

Pracujete v zaměstnání, ve kterém jednoduše nejste spokojeni? Nebo práci zrovna hledáte? Pokud hledáte nové zaměstnání a nejste si jisti tím, co je pro vás ideální a jakou práci byste chtěli vykonávat, zkuste se zamyslet nad následujícími body.

Já a vzdělání

Už při sestavování životopisu uvádíte své doposud dosažené vzdělání. Od toho se také odvíjí druh zaměstnání, které můžete vykonávat, samozřejmě ne vždy. Můžete mít cenné zkušenosti i z jiného oboru a zkusit štěstí i v tomto směru. Důležité je, abyste se v tomto směru nepodceňovali a dokázali odhadnout své zkušenosti.

Já a zkušenosti

Na základě těch totiž můžete zaslat životopis i do firem, které by vaše nasbírané zkušenosti ocenily. Pokud se například ve volném čase věnujete aktivně zahradničení a bavilo by vás věnovat se právě tomu, ale vystudovali jsme ekonomiku, klidně se dejte směrem zahradničení. Proč ne? Za zkoušku nic nedáte a pokud cítíte, že na to máte, není důvod to nezkusit.

Co opravdu zvládnu?

V tomto směru tkví jedna důležitá schopnost a to posoudit, jaká zaměstnání opravdu můžete vykonávat. Jste schopní pracovat s počítačem? Plynně mluvit anglicky? Řídit každý den? Sesumírujte si povinnosti, které by s vaším novým zaměstnání souviseli a řekněte si, jestli byste je zvládli. V hledání práce vám může pomoci pracovní portál. Právě na něm na vás čeká nabídka pracovních míst, ze kterých si můžete následně vybírat.

Co mě baví?

I když se vaše nové zaměstnání může odvíjet od vašeho vzdělání, zkušeností a schopností, je také nesmírně důležité, aby vás práce bavila. Pokud jste již vyhořelým pedagogem, který už nechcete v tomto směru pracovat dál, najděte si práci, které vás bude bavit a bude souviset s tím, co umíte. Například učitel češtiny může pracovat jako korektor, učitel angličtiny může školit osoby ve firmách. Jde o to si najít tu pravou cestu a řešení právě pro vás.