Free songs
Domů / Tipy & rady / JUDr. Pavel Smutný je nejen právník, ale i mecenáš a spoluzakladatel ČISOK
JUDr. Pavel Smutný je nejen právník, ale i mecenáš a spoluzakladatel ČISOK

JUDr. Pavel Smutný je nejen právník, ale i mecenáš a spoluzakladatel ČISOK

JUDr. Pavel Smutný má svoji domovinu ve východních Čechách, ve městě Hradec Králové. Rodiče mu vštěpovali lásku ke knihám a hudbě, která jej provází celým jeho životem.

Právnická profese

Tuto profesi provozuje JUDr. Pavel Smutný více než třicet let. Počátky advokátní praxe pro něj nebyly snadné. Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný se rozjížděla jen pozvolna, pomalu si budovala svoji prestiž a především díky píli, vzájemné spolupráci a důvěře se malá advokátní kancelář začala rozvíjet v advokátní kancelář úspěšnou a prosperující a to nejen díky profesionalitě, ale i kreativitě a pečlivosti.

JUDr. Pavel Smutný se zaměřuje především na mezinárodní investiční vztahy a právo obchodní. Jako studen se zajímal o politiku a společenské vztahy a přestože oblast práva pro něj byla rychlou volbou v posledním ročníku gymnázia, považuje ji za volbu správnou.

JUDr. Pavel Smutný jako mecenáš

První finanční prostředky věnoval JUDr. Pavel Smutný v roce 1995 jednomu z českých dětských domovů. Nebere mecenášství jako charitu, ale jako pomoc něčemu, co by jinak nemohlo vzniknout či existovat. Inspirací pro tuto jeho oblast života byly především studijní pobyty ve Francii a Americe, kde se mecenášství bere jako naprostá samozřejmost. Svou podporovatelskou činností chce pomáhat důležitým projektů a být jejich součástí.

Díky jeho aktivitám vznikl, v roce 2009, nadační fond Bohemian Heritage Fund, jehož je v současné době prezidentem. Více o fondu naleznete na pavel-smutny.cz

Česko – izraleská smíšená obchodní komora (ČISOK)

JUDr. Pavel Smutný je jedním ze spoluzakladatelů ČISOK a zastává názor, že vztahy s touto zemí mohou být pro nás praktické a jsou věcí cti. Nyní je již po čtvrté zvolen jejím prezidentem a tuto volbu pokládá za čest a zároveň ji bere jako svou velkou výzvu. Komora neustále pořádá různá setkání, která jsou zaměřena nejen na oblast podnikatelskou, ale i společenskou nebo kulturní. Díky těmto aktivitám a činnostem se Izrael stal jedním z největších partnerů naší vlasti.