Free songs
Domů / Ostatní / Potřebujete ekologicky zlikvidovat svůj automobil? Obraťte se na odborníky ze SbohemAUTO
Potřebujete ekologicky zlikvidovat svůj automobil? Obraťte se na odborníky ze SbohemAUTO

Potřebujete ekologicky zlikvidovat svůj automobil? Obraťte se na odborníky ze SbohemAUTO

Ekologická likvidace auta se řídí zákonem o odpadech. Ten výrazným způsobem ovlivňuje a zpřísňuje, z hlediska ochrany životního prostředí, služby, které se týkají likvidace autovraků. Ty patří, bez jakékoli výjimky, do kategorie nebezpečného odpadu.

SbohemAUTO

Jedná se o plně certifikovanou společnost, která může provádět ekologickou likvidaci autovraků. Disponuje potřebnými povoleními i certifikáty. Ekologickou likvidaci zajistí pro osobní i nákladní automobily. Získáte tak potřebné Potvrzení o převzetí vozidla k ekologické likvidaci a Protokol o ekologické likvidaci vozidla. Bez těchto dokumentů nebude vaše vozidlo odhlášeno z Evidence silničních vozidel.

Vozidla, která jsou určená pro ekologickou likvidaci, podrobuje přesně stanovenému postupu. Pro demontáž využívá moderní technologie, které jsou vyvinuté právě pro tuto činnost a pro ekologickou likvidaci autovraků. Nejprve je rozebrán celý automobil a jsou demontovány všechny ekologicky nebezpečné součástky. Ty jsou předány pro další recyklaci. Stejný postup je i u provozních kapalin. Vše, co je vyrobeno z kovu, směřuje do hutí k další recyklace. Recyklovány jsou i plasty.

Potřebné náležitosti pro ekologickou likvidaci automobilu

V první řadě je potřeba fyzicky předat automobil. Bez tohoto kroku nelze vystavit Potvrzení o ekologické likvidaci vozidla. Pokud je vozidlo v nepojízdném stavu, společnost zajistí jeho bezplatné odtažení.

K předání je potřeba si připravit doklad totožnosti majitele automobilu. Může to být občanský průkaz nebo cestovní pas. Nejste-li majitelem vozidla, postačí plná moc majitele, která nemusí být ověřená notářem. Dalším potřebným dokladem je velký technický průkaz. Některé údaje v něm obsažené je potřeba vyplnit do potvrzení o ekologické likvidaci.

Ekologická likvidace vozidel cena je velmi příznivá.

Jak postupovat?

Nejprve zavolejte na bezplatnou linku 800 10 12 15 a sdělte základní informace o vozidle – výrobce, typ automobilu, jeho stáří a stav. Také můžete využít formulář, který naleznete na webu sbohemauto.cz. Operátoři zpracují vámi zadané informace a připraví nejvýhodnější cenovou nabídku výkupu a profesionální ekologické likvidace vozidla.