Free songs
Domů / Tipy & rady / Jak si poradit s půjčkou na vánoční dárky?
Jak si poradit s půjčkou na vánoční dárky?

Jak si poradit s půjčkou na vánoční dárky?

Možná jste si vždycky ťukali na čelo, když jste zjistili, že si někdo půjčuje na vánoční dárky. Jenže osud je nevyzpytatelný a nemile si s vámi pohrál. Letos to prostě nevyšlo, nemáte žádnou finanční rezervu a z jedné výplaty zkrátka nekoupíte všem parádní vánoční dárky. Musíte se rozhodnout pro půjčku. Pozor, neukvapte se a čtěte!

Nesmíte spadnout do dluhové pasti

Lidé si často řeknou: vezmu si jen pár tisíc, to v pohodě vrátím. Jenže krátká doba splatnosti uteče jako voda, ale peníze na vrácení nejsou k dispozici. Nebankovní společnost si za každý den účtuje poplatky navíc. Dluh narůstá závratnou rychlostí a dveře k exekutorovi jsou náhle otevřené. Aby se vám to nestalo, počítejte. Než si požádáte o půjčku, udělejte základní finanční rozbor vaší situace. Spočítejte si příjmy, odečtěte běžné výdaje a peníze co vám zbydou, jsou ty, které můžete dát na splátku. Vezměte si tedy úvěr jen na takovou částku, kterou pro vás nebude problém v termínu vrátit.

Jak si půjčku správně nastavit?

Půjčka online má tu výhodu, že si každý sám nastavuje dobu splatnosti a také si volí sumu. I když se většinou za delší platnost platí více, je lepší volit tuto variantu. Vyhnete se tak stresu z příliš krátké splatnosti a získáte dost času, abyste peníze sehnali. Velký pozor si dejte na poplatky. Společnost by vám neměla nic zatajit a ještě před odesláním žádosti byste měli mít jasno v tom, kolik budete vracet. Je například lepší si půjčovat od společností, které patří do APNÚ (asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Ty se totiž zavazují k tomu, že budou klientům poskytovat všechny informace.

I zdarma to jde!
Ještě nikdy jste si nepůjčovali a bojíte se? Vyzkoušejte nabídku od Via SMS s.r.o.. U klientů boduje její rychlá SMS půjčka zdarma. Rychlost nemá v názvu náhodou, když máte účet u České spořitelny, MONETA Money Bank a Fio banky, peníze se na vašem účtu s největší pravděpodobností objeví ještě tentýž den. Via SMS s.r.o. je mimo jiné jedna z prvních společností, která požádala o vydání licence u ČNB (tuto povinnost ukládá novela zákona o spotřebitelském úvěru, více o ní zde).