Free songs
Domů / Ostatní / Založení zahraniční společnosti
Založení zahraniční společnosti

Založení zahraniční společnosti

Abyste si chtěli založit svou vlastní zahraniční společnost, může mít řadu příčin. Nepřiměřený konkurenční boj, složitá a špatná vymahatelnost práva, špatná a nestabilní politická situace, ale třeba také daňová optimalizace, proniknutí na zahraniční trhy i anonymizace vlastnictví. V řadě případů je to žádoucí i výhodné. I díky založení zahraniční společnosti nebo přesunutí sídla firmy do zahraničí můžete zvýšit své zisky, stabilizovat společnost a dále a lépe ji rozvíjet. V případě, že tuto možnost zvažujete, doporučujeme se obrátit na specialisty. Přece jenom by přechod mohl být klasifikován jako daňový únik.

Specialista na zahraniční společnosti

Specialistou na zakládání zahraničních společností i na přesun sídla firmy do zahraničí je společnost Zenron. Má v této oblasti bohaté zkušenosti. V oblasti zakládání firem se pohybují již více než 20 let. Doporučí vám, jaká destinace je vzhledem k vašim požadavkům optimální. Ve svém týmu mají řadu právnických, ekonomických i daňových odborníků, na celou problematiku se tedy dívají komplexně ze všech úhlů pohledu a dokáží vám fundovaně poradit. Na trhu působí již více než 20 let.

Důvodů pro založení zahraniční společnosti je více než dost

  • Anonymizace vlastnictví – ochrana před nekalou konkurencí, rozjíždění start-upů, u kterých nechcete, aby byly spojovány s vaším jménem, ochrana soukromí atd.
  • Snížení byrokratické zátěže – v České republice jsou obzvláště na některé druhy výrobků či služeb kladena velmi přísná pravidla a povinnosti. Přesunem firmy do zahraničí můžete snížit nadbytečnou byrokratickou zátěž.
  • Optimalizace daňových povinností – zde je potřeba být opravdu obezřetný a vše důkladně zvážit, aby přechod do zahraničí nebyl vnímán jako vyhýbání se daňovým povinnostem.
  • Expanze firmy do zahraničí – v tomto případě je založení firmy v zahraničí zcela logickým krokem, který vám usnadní obchodování na místním trhu.

Ať už je váš důvod pro založení společnosti v zahraničí jakýkoli, využijte služeb profesionálů, kteří pomáhají podnikatelům rozvíjet jejich firmy a udržet si při tom nezávislost.